Zjistěte více o NÁS, našem MYŠLENÍ a ČINNOSTI 

Tým

Ammar
Ammar
Anamaria-Dana
Anamaria-Dana
Anna
Anna
Christine
Christine
Christoph
Christoph
Claudia
Claudia
Daniel
Daniel
Elvira
Elvira
Gabriele
Gabriele
Jan
Jan
Jasmin
Jasmin
Jutta
Jutta
Kerstin
Kerstin
Kirsten
Kirsten
Louis
Louis
Luisa
Luisa
Matthias
Matthias
Paul
Paul
Peter
Peter
Romy
Romy
Sabine
Sabine
Sarah
Sarah
Silke
Silke
Stephanie
Stephanie
Ursel
Ursel
Zeynep
Zeynep

Příběh

Nultá hodina ve sklepě a garáži doma

Jak už to tak bývá, první vývoj probíhal doma ve sklepě a garáži. V éře eBay kolem roku 2000 se prostřednictvím nového internetového trhu prodávaly první světelné a zvukové předměty. O několik let později, když po celém světě začaly vznikat internetové obchody, jsme v roce 2006 otevřeli náš první internetový obchod s osvětlovací a zvukovou technikou showking.de. Během této doby se na práci podílela doslova celá Paulova rodina. Balení zásilek, vyzvedávání zboží, pořizování fotografií a popisů, odpovídání na e-maily zákazníků, řešení krizových situací a problémů a mnoho dalšího by nebylo možné bez velké podpory rodiny. 

Zrození artplants 

Na základě zkušeností s prodejem některých umělých rostlin v obchodě showking.de, pozorování a analýzy trhu bylo brzy jasné, že umělé rostliny mají potenciál. A tak se na konci roku 2008 zrodila myšlenka na internetový obchod s umělými rostlinami s velkým a kvalitním sortimentem. Pro obchod byl zvolen název artplants, složený z anglických slov "art" pro umění a "plants" pro rostliny. Než byla spuštěna první verze internetového obchodu artplants, uplynul celý rok, během něhož se hodně navrhovalo, programovalo, psalo a testovalo. Večer 1.1.2010 spatřily stránky artplants.de s přibližně 800 produkty konečně poprvé světlo světa. Krátce nato byl nový obchod showking.de spuštěn online. Mimochodem, název showking je složen ze slov "show" pro výstavní techniku a "king" s tvrzením, že je schopen nabídnout velký sortiment zboží. 

Odchod do neznáma

Když Paul na začátku roku 2011 ukončil studium, musel se rozhodnout. Buď bude pokračovat jako dosud, tj. pracovat vedle studia a pak v zaměstnání, včetně podpory rodiny, nebo vymyslí něco jiného. Všichni členové rodiny, kteří pracovali sami, byli již do podniku zapojeni více než dostatečně. Navíc ve sklepě a garáži už nebylo místo. Musel se tedy rozhodnout, zda to nechá na pokoji, nebo se tomu bude věnovat na plný úvazek s plným nasazením a s externí pomocí, případně vlastních zaměstnanců. Většina známých a přátel viděla v úplné samostatně výdělečné činnosti jen negativa a radila spíše jisté zaměstnání s dobrým platem v IT odvětví. Jen jeho rodina a blízcí stáli za ním a doporučovali mu, aby to zkusil. Paul se rozhodl pro dobrodružství a proti jistotě stálého pracovního místa. 

Regionální okružní jízda

Opustit milovaný sklep a garáž ve Waldbüttelbrunnu nebylo snadné. Nejprve jsme se vydali do 14 km vzdáleného Kleinrinderfeldu. Zde jsme si pronajali místnost o rozloze asi 60 m² v jedné firmě. Balíčky navíc nejprve balil externí pracovník. Po půl roce však již nebylo dost místa a my jsme se přestěhovali do Eisingenu. Z externího zaměstnance se stal první interní zaměstnanec a nyní bylo k dispozici přibližně 200 m² prostor pro sklad a kancelář. Během několika měsíců se tým stále rozrůstal a po dvou letech bylo na pořadu dne další stěhování do Höchbergu. Na téměř 600 metrech čtverečních se nyní cítí jako doma asi 25 zaměstnanců z různých zemí na částečný i plný úvazek. Přestože se v Höchbergu cítí zaměstnanci jako doma, další stěhování je již za rohem. Zpět do Waldbüttelbrunnu. Plány na stavbu vlastního hnízda jsou již v plném proudu. Zpět ke kořenům! 

Vývoj

Vývoj trhu probíhal stejným tempem jako regionální objížďka. Od roku 2013 bylo mnoho výrobků artplants uvedeno nejen v jejich vlastním internetovém obchodě, ale také na platformách Amazon a eBay. Následovala internacionalizace v rámci evropských trhů Amazon a eBay. Nejprve Francie, pak Anglie a nakonec Španělsko a Itálie. Se značkou "INNA Glass" byl v roce 2014 položen základní kámen dalšího pilíře společnosti. Milá vzpomínka na dívku jménem "INNA" ze školních let se stala nedílnou součástí názvu značky. Strategie, které se osvědčily v oblasti showking & artplants, byly uplatněny také ve společnosti INNA Glas. Od té doby se nedílnou součástí sortimentu staly vysoce kvalitní skleněné výrobky z Evropy a svíčky z Německa. S postupující internacionalizací vznikla také další tržiště a platformy pro jednotlivé země. Dne 1.2.2018 následovalo znovuotevření nového internetového obchodu artplants. Nyní neuplyne týden bez interních a externích změn se všemi jejich vzestupy a pády. 

Naše zásady

Mysli globálně, jednej lokálně! Snažíme se pracovat udržitelně a šetrně k životnímu prostředí a mnoho našich procesů jsme již změnili. Aby se nám podařilo tohoto cíle dosáhnout, bude následovat mnoho dalších kroků. Opětovné použití kartonů, vlastní výroba náplní, elektřina a plyn z obnovitelných zdrojů energie jsou jen některé z bodů, které bereme v úvahu. Jednáme podle této první zásady a snažíme se přispívat k ochraně klimatu a životního prostředí, ale ještě zdaleka jsme nedosáhli cíle. 

Všichni lidé jsou si rovni! Proto je pro nás každý zaměstnanec a zákazník rovnocenný, bez ohledu na jeho původ, barvu pleti, pohlaví, víru, sexuální orientaci, věk, postavení nebo délku služebního poměru. Usilujeme se o další vzdělávání, harmonickou spolupráci, vzájemný respekt a komunikaci na úrovni očí. Pro nás se zkušenosti počítají! 

Vyzkoušejte, vyhoďte a zopakujte! Tato druhá zásada se ve společnosti uplatňuje od samého počátku a zajistila, že se společnost artplants musela několikrát přetvořit a stále se přetváří. Rozmanitý tým artplants si toto tvrzení osvojil prostřednictvím nesčetných opatření, projektů a nápadů a nyní je zvyklý na NOVINKY se všemi pozitivními i negativními účinky. 

Naše vize

Personalizované umělé rostliny vyrobené ze zcela biologicky rozložitelných komponentů, sortiment výrobků, které se z velké části vyrábějí v Evropské unii, logistika šetrná k životnímu prostředí a příklad pro ostatní společnosti v přístupu k životnímu prostředí, zaměstnancům a zákazníkům. Na tom tým artplants a jeho partneři pracují každý den od samého začátku! Přestože mnohé z našich umělých rostlin jsou vyrobeny z mnoha přírodních materiálů (např. přírodní kmeny, přírodní materiál z palmových vláken atd.), naše skleněné výrobky jsou většinou vyráběny v EU a mnoho věcí jsme již učinili vnitřně ekologicky šetrnými, jsme upřímně řečeno stále ještě daleko od bezchybnosti a obrovského kroku od našeho cíle. Jedno vám však můžeme slíbit: Ať to trvá jakkoli dlouho, nikdy neztratíme náš cíl ze zřetele! Změna je součástí naší DNA.